Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

Co najlepiej promuje blog prawniczy

Rafał Chmielewski17 marca 2016Komentarze (0)

Linki.

Im jest ich więcej, tym więcej jest ruchu w blogu prawniczym. Oczywiste prawda?

Np. jeśli Twój blog dotyczy tematu rozwodów, to wystarczy zajrzeć na jakieś forum, gdzie poszukują pomocy osoby planujące takie wydarzenie w swoim życiu, i zostawić aktywny link do bloga. Przez ten link następnie przejdzie do Ciebie nie jedna osoba, ale niemal wszyscy, którzy to przeczytają.

A ile ich będzie?

Nie wiem. Kiedy aktywnie prowadziłem swój blog podatkowy [możesz kliknąć w obrazek]:

Zrzut ekranu 2016-03-17 o 08.43.23

… to jednocześnie na forach zostawiałem swoje wypowiedzi z linkami do bloga. Niektóre z tych miejsc do dziś kierują do mnie ludzi, czytelników, pt. klientów. A na przestrzeni lat są to grube setki osób. To one napędzają blog i pozwalają na uniezależnienie się od wyszukiwarek.

I wiesz co?

Byłoby fajnie, gdyby to dziś była prawda…

Bo to miało sens kiedyś, ale obecnie świat w sieci wygląda inaczej i dla promocji bloga prawniczego znaczenie ma co innego.

Właśnie o tym napisałem w Pamiętniku Adwokata, a jeśli chcesz się dowiedzieć, co najlepiej promuje blog prawniczy, to dowiesz się z VIP listy:

 

Zrzut ekranu 2016-06-28 o 13.14.55

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: