Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

Biuletyn web.lex – Nowości, świeżości i cała reszta :)

Dzień dobry raz jeszcze! Witam Cię serdecznie w ciepły i słoneczny piątek! 🙂

Złożyło się tak, że chłopaki z Tomczak Stanisławki poprosili mnie o wystąpienie na ich imprezie: Legal Market Day. Zatem w marcu poopowiadam o relacji za pomocą bloga. Jeśli chciałbyś posłuchać – zapraszam. Chociaż w zasadzie moje wystąpienie możesz sobie odpuścić – sam/sama lepiej wiesz, o co z tą relacją budowaną za pomocą bloga chodzi. 🙂

*******

Znany nam wszystkim dobrze Mikołaj Otmianowski [fotka obok, chociaż możliwe, że Mikołaja na niej nie rozpoznasz ;-)] z kancelarii, którą wspieramy do  kilku dobrych lat (stały bywalec naszych web.lex Meetingów) zbudował System do automatycznego generowania zestawień czynności w Outlook, o którym zresztą opowiadał od długiego czasu.

Koniecznie zobacz – być może to jest dokładnie to, czego potrzebujesz w swojej kancelarii. Z tego co wiem, to nie ma bardziej prostego systemu do rejestracji i analizy czasu poświęcanego dla klientów kancelarii.

Więcej informacji jest na stronie SolutioDlaPrawnikow.pl

*******

W końcu Świat doczekał się wydania Tajemnic Transplantacji, autorstwa znanej w naszej Grupie Anety Sieradzkiej 🙂 Książka jest zbiorem wywiadów z czołowymi dla polskiej transplantacji przedstawicielami tej gałęzi medycyny. Historie o początkach przeszczepów, początkach Poltransplantu, o wyjazdach zagraniczych i klimatach prowadzenia badań w czasach komunistycznych – bardzo ciekawe i opowiedziane przez ich bohaterów.

W najbliższy wtorek w Centrum Chorób Serca w Zabrzu odbędzie się uroczysta konferencja, podczas której miejsce będzie miała oficjalna premiera tej książki. Na konferencji będę również i ja – sam prof. Marian Zembala podpisał moje Zaproszenie [przypomnę, że prof. Zembala tworzył razem z prof. Religą polską transplantologię serca, tworzył także zabrzańskie Centrum i to on jest tym śpiącym asystentem na słynnym zdjęciu National Geografic :)]

Dodam, że Aneta opowiadała o swoim blogu i rozwoju swojej praktyki podczas ostatniego web.lex Meetingu. Nagranie możesz odsłuchać TUTAJ (szczerze Ci je polecam, tak samo jak pozostałe nagrania – jeśli jeszcze ich nie słuchałeś) oraz krótką analizę jej strategii możesz przeczytać TUTAJ [w obu przypadkach hasło: Biuletyn_web.lex].

Książka do nabycia jest TUTAJ.

*******

Oczywiście Aneta Sieradzka nie jest jedyną autorką w naszej Grupie web.lex. W zacnym gronie autorów znajduje się również Monika Markisz (Podział, łączenie i przekształcenie jednostek) oraz Renata Robaszewska (Decyzje środowiskowe i Decyzja o warunkach zabudowy).

*******

Wczoraj zamieściłem w tym blogu krótką historię web.lex. Nagrałem całe 22 minuty wideo – w moim ulubionym miejscu. Zgadnij w jakim 😉 Historii posłuchasz TUTAJ

… a tym, kiedy pisać w blogu prawniczym przeczytasz TUTAJ – miłej lektury 🙂

*******

Wchodzą niebawem całkiem ciekawe blogi w naszej Grupie. Będą to tematy: Prawo w gospodarce leśnej, Ochrona środowiska, Zakażenie szpitalne, Własność przemysłowa, RODO, Prawo lotnicze, Jazda na procentach. Szczęśliwym autorom najlepszych na świecie blogów prawniczych życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki 🙂

======

To tyle!

Życzę Ci spokojnego i słonecznego weekendu w gronie rodziny!

Rafał 🙂