Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

O mnie

Nazywam się Rafał Chmielewski i od roku 2009 zajmuję się marketingiem prawniczym, a dokładniej – promocją kancelarii za pomocą prawniczego bloga. Od zawsze byłem przedsiębiorcą. Nawet, kiedy pracowałem w korporacji (BIG4), to mentalnie czułem, że jestem w innym świecie. Kiedy z niej odchodziłem, to nie szukałem nowej korporacji, ale poszedłem do własnego prawniczego biznesu.

Czym on był?

To był…. prosty biznes oparty na blogu podatkowym.

W roku 2008 miałem jedyny w Polsce blog podatkowy, który dawał mi solidnie zarobić i szalenie wspierał budowę mojego wizerunku.

Potem przyszedł grudzień roku 2009, kiedy coś mnie zmusiło do założenia bloga e-marketingowego dla kancelarii prawnych, a wkrótce po tym powstał web.lex – jedyna w Europie firma konsultingowa wspierająca kancelarie prawne w zdobywaniu świata za pomocą blogów prawniczych.

Po kilku latach wdrażania strategii e-marketignowych w kancelariach w całej Polsce i kilku krajach Europy (UK, Austria, Niemcy, Ukraina) uznałem, że czas jest zostawić po sobie drobny ślad w innej postaci niż blog. Stąd powstał pomysł Pamiętnika Adwokata – poradnika o tym, jak z sukcesem poprowadzić blog w kancelarii prawnej. Taką nazwę ma również ten blog, na łamach którego obecnie się znajdujesz.

Mam całą masę pomysłów na swoje życie. Mam nadzieję, że jak ono, tak i ten blog okaże się dla Ciebie źródłem wiedzy, inspiracji i niezapomnianą przygodą!

Słońca Ci życzę mój Przyjacielu!

Rafał

*****

Ach… i jeszcze moja historia w skrócie 🙂