Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

Gdzie jeszcze możesz kupić Pamiętnik Adwokata?

Rafał Chmielewski15 listopada 20162 komentarze

Mam dla Ciebie dwie wiadomości. Pierwszą złą i od tej zacznę. Otóż Pamiętnika Adwokata w wielu księgarniach już nie dostaniesz. A dobra wiadomość jest taka, że jedną z niewielu księgarni, gdzie Pamiętnik jeszcze dostaniesz, jest Onepress, należąca do wydawcy (Helion). W pozostałych sklepach poradnik się wyprzedał.

Możesz jeszcze sprawdzić tutaj:

I możesz sprawdzić też w porównywarce cen >>

*****

Trochę opinii:

Mec. Michał Babicz na Twitterze:

Katarzyna Abramowicz – właścicielka i pomysłodawczyni SpecPrawnik.pl

Bez zrozumienia istoty e-marketingu cel: zdobycie nowych klientów będzie ciężki do osiągnięcia. Nie zbierzesz klientów, nie zbierzesz słuchaczy, nie zbierzesz użytkowników, nie dostaniesz lajków – jeśli nie zaczniesz działać, nie będziesz aktywny. Rafał zadaje kluczowe pytanie: dlaczego ludzie korzystają z FB, dlaczego Ty korzystasz?…do komunikacji. Ta książka komunikuje to, co istotne w skutecznym e-marketingu. Determinacja i cierpliwość, autor zdradza jak udało mu się rozwinąć z prawnikami setki blogów, podpowiada jak każdy może znaleźć klientów przez obecność w sieci, pisanie bloga, aktywność w social media. Jest bardzo uniwersalna i była bardzo potrzebna prawnikom. Rozwijamy internetowe serwisy wiele lat, ale przyznam, że książka mi wiele rzeczy jeszcze uwypukliła, jak pisze autor komunikacja z drugim człowiekiem jest istotą wielu zawodów. Od komunikacji zależy, czy “będziesz miał co do garnka włożyć”.

Mec. Adam Szczerbiński – na Instagramie

Książka naszego Przyjaciela i Kolegi @rafchmielewski to na naszym czytelniczym rynku prawniczego marketingu pozycja unikatowa, nie tylko pod względem fachowości i merytorycznej treści, ale także pod względem fenomenalnego stylu pisania – którego bardzo zazdroszczę 😉 takiego, że masz wrażenie, że wygodnie sobie siedzisz przy smacznej kawie z Rafałem i przyjaźnie sobie rozmawiacie.

Jest to aktualnie chyba jedyne dzieło, i to zapewne na rynku światowym, które traktuje o naszym prawniczym blogowaniu. Jednak czy tylko o „blogowaniu”? No właśnie, oczywiście nie. Książka sięga dużo głębiej. Dzięki niej możemy zapoznać się z meandrami ludzkiej psychiki, podejściem i oczekiwaniami potencjalnego klienta i tym, w jaki sposób dzięki tym wyjaśnionym mechanizmom możemy zbudować z nim długotrwałą i wartościową Relację. Blogowanie to nie tylko „blogowanie”. To coś znacznie głębszego i wznioślejszego.

Autor po kolei przeprowadza nas po najważniejszych zagadnieniach prawniczego blogowania, począwszy od kwestii informatyczno-technicznych, przez możliwe strategie, psychologiczne aspekty komunikacji i budowania różnych poziomów relacji, merytoryczne aspekty treści postów, interakcje w komentarzach, aż po sztukę storytellingu. Dzięki takiej konstrukcji na końcu książki w końcu zapala się w głowie „lampka” i już wiesz na czym to wszystko polega. Zaskakującym jest to, jak mój pogląd przed przeczytaniem Pamiętnika był prymitywny i jednostronny.

Dzięki fenomenalności pióra Rafała, czytając książkę tak naprawdę czujesz się jakbyś osobiście z Nim się spotkał i w towarzyskiej atmosferze dyskutował i zapoznawał się z problemem. Po lekturze czujesz się jakbyś cały dzień spędził z dobrym kumplem na budującej i merytorycznej dyskusji.

Na koniec Pamiętnika Rafał dzieli się z nami swoją historią przedsiębiorczości, co jest piękną wisienką na torcie książki.

Jeżeli jesteś prawnikiem, mecenasem lub innym legal creature, i oczywiście myślisz poważnie o swoim zawodzie, przyszłości i ludziach którym możesz pomóc, to ta pozycja jest obowiązkowa!

Wyrazy wdzięczności dla Autora za tak wspaniałe dzieło i podzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi!

*****

Jeszcze taki fajny kolaż z Instagram:

pamietnik-adwokata-rafal-chmielewski

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

kjonca 2 czerwca, 2019 o 23:31

Jest szansa na ebooka?

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 3 czerwca, 2019 o 08:01

Tak, wydawnictwo opracowało także ebooka. Proszę zajrzeć tutaj: http://onepress.pl/view/90772/pamadw.htm

Serdeczności!
Rafał 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: