Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

Jak web.lex pomaga kancelariom prawnym zdobywać WIELKI i WSPANIAŁY świat za pomocą prawniczych blogów

Rafał Chmielewski31 maja 20172 komentarze

Stoję w hallu i czekam na swoją kolej. Jest cisza i spokój – tak, jak lubię najbardziej. W ręku ciepła i pachnąca kawa z niewielką ilością mleka.

Za chwilę wchodzę na scenę, aby opowiedzieć gościom nie-wiem-już-której-z-kolei konferencji o tym, jak rozwijać kancelarię za pomocą prawniczego bloga. W pewnej chwili podchodzi do mnie młody, nienagannie ubrany człowiek i mówi:

  • Rafał, od kilku lat czytam twojego bloga! Bardzo się cieszę, że w końcu mogę cię zobaczyć i uścisnąć twoją dłoń!
  • Dziękuję! – odpowiadam – Bardzo mi miło, że mogę poznać jednego z moich stałych czytelników.
  • Czy mogę zadać ci pytanie?
  • Jasne, pytaj! Zawsze chętnie odpowiadam na wszelkie pytania – odpowiadam z uśmiechem.
  • Powiedz mi Rafale, co tak naprawdę robi web.lex? Nie rozumiem, jak on działa… Co robicie, że blogi, którymi się opiekujecie, trafiają na pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania? Jak ja i moja kancelaria możemy na tym skorzystać?
  • Well… to długa opowieść … – zacząłem ..

Na podobne pytania odpowiadam co chwilę, dlatego postanowiłem opisać dokładnie, jak wspieramy kancelarie prawne w rozwoju i zdobywaniu wielkiego i pięknego świata za pomocą prawniczych blogów. Posłuchaj …

Skontaktuj się ze mną

    Imię i nazwisko

    Adres email

    Treść wiadomości

    … albo napisz na adres:

    rafal.chmielewski@web-lex.pl

    Po pierwszenie robimy niczego innego, nie skupiamy się na niczym innym, nie budujemy kompetencji w niczym innym niż prawnicze blogi!

    Chcemy tworzyć najlepsze na świecie blogi prawnicze, zatem to jest to, w czym się specjalizujemy i w czym osiągamy świetne rezultaty. Kilka z wielu opinii zobaczysz zresztą poniżej.

    Dzięki takiemu podejściu możemy realnie pomóc Twojej kancelarii w rozwoju za pomocą mistrzowskiego, najlepszego  na świecie bloga prawniczego. Bloga, który nie tylko buduje i wzmacnia kancelarię, nie tylko kształtuje jej markę, nie tylko prowadzi rzesze czytelników i wielu klientów, ale też zmienia kancelarię, zmienia ludzi i zmienia świat.

    A jak wygląda ta pomoc? Zobacz…

     

    1. na samym początku ustalamy skoncentrowaną strategię i specjalizację Twojego bloga. Przy jej ustalaniu bierzemy pod uwagę różnorakie kryteria, ale też staramy się ułożyć bloga tak, aby nie powtarzał tematyki bloga już istniejącego w jakiejś innej kancelarii a także, aby były małe szanse na skopiowanie strategii Twojego bloga przez inną kancelarię w przyszłości.
    2. po tych strategicznych ustaleniach projektujemy Twojego bloga. Nie stosujemy żadnych jałowych i kiczowatych szablonów – każdy z blogów powinien odpowiadać wizerunkowi kancelarii i formą być dostosowany do potrzeb, jakie mają klienci kancelarii prawnych. Każdego bloga projektujemy z uwagą i dokładnością do najdrobniejszych szczegółów. Jeśli projekt nie spełnia Twoich oczekiwań – projektujemy Twojego bloga do skutku.
    3. po zaakceptowaniu projektu wstawiamy Twojego bloga na serwer, aby przybrał fizyczną postać i byś mógł w nim pracować. Wszystkie blogi opieramy na najlepszym na świecie systemie WordPress, dodatkowo wzbogaconym przez specjalne dodatki. Twój blog prawniczy może być na Twoim serwerze, albo na naszym – dysponujemy mega maszyną specjalnie skonfigurowaną na potrzeby hostowania blogów – 95% wszystkich blogów prawniczych, które wspieramy, to blogi posadowione na naszym serwerze.
    4. domena – czyli adres bloga – powinna być wykupiona przez Ciebie, abyś Ty był jej właścicielem, a nie web.lex.
    5. po instalacji bloga na serwerze otrzymujesz wszystkie tajne dane dostępowe do bloga – login, hasło i inne – blog jest Twoją własnością.
    6. następnie ma miejsce okres szkolenia. Nie chodzi o szkolenie w zakresie wstawiania postów do bloga, bo to jest najprostsze. Czas szkolenia poświęcamy na naukę tworzenia tego, co jest istotą skuteczności bloga – wartościowej dla czytelnika i wyszukiwarek treści. Treści, która będzie miała zdolność budowania relacji z czytelnikiem i skłaniała go do kontaktu z autorem bloga.

     

    Po szkoleniu rozpoczynamy drugi etap współpracy, czyli wspieramy Ciebie i blog.

    Jeśli chodzi o Ciebie: analizujemy Twoje postępy, motywujemy, sprawdzamy jak sobie radzisz, proponujemy konieczne zmiany, poprawiamy co trzeba poprawić, analizujemy statystyki. Dzięki temu wiesz, gdzie jesteś i dokąd zmierzasz. Mamy bogatą bazę danych z innych blogów zatem mamy porównanie Twoich postępów i możemy wyciągać najbardziej obiektywne wnioski.

    Wiele razy otrzymywałem wiadomości od prawników-autorów o treści mniej więcej takiej:

    Mam blog w swojej kancelarii, ale nie wiem co mam dalej z nim zrobić. Piszę i piszę, ale nie wiem na jakim jestem etapie, czy wszystko jest dobrze, czy wręcz przeciwnie – wszystko jest źle.

    Autorzy, których blogi w web.lex wspieramy, w ogóle takich dylematów nie mają. Nie tracą czasu na wątpliwości – idą do przodu

    Jeśli zaś chodzi o wsparcie Twojego bloga: Blogowi pomagamy w pozyskiwaniu większego ruchu. Jak to robimy? Tworzymy portale, które jak automat kierują do Twojego bloga ruch. Każdy z tych portali przyciąga ruch do siebie, a następnie kieruje go do bloga. Dzięki temu blogi z web.lex działają dużo lepiej: lepiej się pozycjonują oraz mają od razu większy ruch – nie tracą czasu na rozruch.

    Takich portali jest obecnie 10. Czołowy to Lex.Monitor.pl. Skupia on wszystkie blogi, które w web.lex wspieramy w rozwoju. Ale reszta to portale o wąskiej tematyce, jak np. Tax.Monitor.pl, który wspiera wyłącznie blogi podatkowe. Jak wspomniałem, wszystkich portali pomocniczych jest 10.

    W swoich zasobach posiadamy również portal Znam Swoje Prawo. Jak sam zauważysz, działa on inaczej niż powyższe – tutaj główną rolę odgrywa treść. Ten portal wykorzystujemy zarówno do promocji blogów (jak portale wspomniane powyżej), ale także kancelarie, które wspieramy, mogą go wykorzystać do wsparcia i promocji swoich stron WWW, organizowanych przez siebie szkoleń, czy innych rzeczy, które uważają, że warto wesprzeć w ten sposób.

    Drugi etap współpracy trwa do momentu, w który Ty, albo my – co się również zdarza – uznamy że czas się rozstać. Ważne jest to, że współpraca NIE JEST OKRESOWA. W każdym momencie możemy się rozstać. Istnieje pełna swoboda zarówno podjęcia, jaki zakończenia współpracy.

     

    Wszystko, co powyżej Ci opowiedziałem, dotyczy sfery ściśle usługowej – można powiedzieć, że jest to core tego, czym się zajmujemy. Jest jednak coś jeszcze, o czym powinieneś wiedzieć – jest to nasza Grupa web.lex. Czym ona jest?

    Grupę web.lex tworzą wszyscy nasi Autorzy (czyli mówiąc wprost – klienci). Grupa ta stworzyła się chyba w pewnym sensie samodzielnie, a web.lex jedynie nią zarządza.

    Jak wiesz, z prawdziwą dumą wspieramy kancelarie zlokalizowane w całej Polsce oraz poza jej granicami. Na dzień dzisiejszy jest to około 120 podmiotów (150 blogów). Sama Grupa zatem jest dość silną społecznością, która złożona jest ze specjalistów – fachowców w bardzo wąskich dziedzinach prawa – adwokatów, radców prawych, doradców podatkowych i rzeczników patentowych, a także aplikantów i doktorantów prawa.

    Wzajemne wsparcie

    Wartość Grupy polega na tym, że prawnicy wchodzący w jej skład pomagają sobie nawzajem w rozwoju – promując sobie nawzajem na różne sposoby blogi, kancelarie, szkolenia, osiągnięcia itp. Autorzy blogów udzielają sobie wywiadów, goszczą na swoich blogach innych Autorów z naszej Grupy itd.

    Współpraca biznesowa

    Jednak wsparcie marketingowe to nie wszystko oczywiście, bo również w Grupie ma miejsce współpraca czysto biznesowa. Substytucje to rzecz oczywista, ale także codziennością jest przekazywanie sobie klientów, czy współpraca przy trudniejszych projektach. Zdarzył się nawet przypadek powołania kancelarii na potrzeby większego projektu.

    web.lex Meeting

    Nasza Grupa spotyka się rokrocznie na web.lex Meetingu, którego celem się z jednej poznanie się i pogłębienie relacji między Autorami, ale także nauczenie się czegoś nowego. Na web.lex Meeting zapraszam doświadczonych przedsiębiorców, którzy nas uczą i pokazują nam nowe rozwiązania i możliwości związane z rozwojem biznesu i oczywiście kancelarii. Spotkanie to ma miejsce zazwyczaj w maju w warszawskim hotelu InterContinental.

    Centrum wiedzy

    Nasza Grupa ma również wewnętrzny portal – tak zwane Centrum Wiedzy. Jest to baza wiedzy marketingowej, szkolenia, tutoriale wideo, forum dyskusyjne (chociaż ostatnio wszelkie dyskusje przenoszą się do zamkniętej grupy dyskusyjnej na Facebooku). Co tydzień nasi Autorzy otrzymują również Biuletyn (e-letter), gdzie zawarte są tematy związane z nowoczesnym e-marketingiem prawniczym oraz organizacją Grupy web.lex.

    Podcast PREMIUM

    W naszej Grupie funkcjonuje również odrębny i zamknięty dla innych kancelarii podcast. Znajdziesz tam wszystkie nagrania szkoleń z web.lex Meetingów, super wywiady na tematy biznesowe, wiele szczegółowej wiedzy związanej z rozwojem kancelarii prawnej. Takiego podcastu możesz wygodnie słuchać podczas drogi do pracy, na wakacje, podczas joggingu, czy kiedy chcesz się zrelaksować w inny sposób.

    *****

    Trochę pochwał poniżej:

     

    { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

    Paweł 9 czerwca, 2017 o 08:03

    Drogi Rafale!

    Na ten post czekałem od dawna 🙂
    I się doczekałem 🙂

    Gratuluję Ci, że stworzyłeś coś tak niezwykłego i cudownego!!!

    Oby GRUPA WEB.LEX rosła i się rozwijała nadal! 🙂

    Pozdrawiam serdecznie
    PL 🙂

    Odpowiedz

    Rafał Chmielewski 9 czerwca, 2017 o 08:08

    Pawle, serdecznie Ci dziękuję za tyle miłych słów 🙂

    Najlepszego dnia Ci życzę!
    Rafał 🙂

    Odpowiedz

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: