Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

Jak rozwijać kancelarię prawną robiąc naprawdę dobre rzeczy

Rafał Chmielewski20 marca 202012 komentarzy

Jakiś czas temu zachęcałem Cię w swoim Biuletynie do tego, aby udzielać się społecznie. Napisałem:

Zachęcam Cię jednak do tego, abyś poświęcił, albo poświęciła swój czas dla kogoś innego zupełnie bezinteresownie. To jest w końcu bardzo ludzkie i każdy nas powinien się poświęcić jakiejś idei bez oczekiwania na zysk. Na Świecie bardzo dużo jest ludzi, czy zwierząt, którzy cierpią. Na Ziemi wciąż jeszcze jest wiele do zrobienia.

Nie czekaj na lepszy moment, czy na więcej pieniędzy. Po prostu zrób co trzeba już teraz. Nigdy czas na to nie będzie odpowiedni. A jeśli przy okazji rozwiniesz swoją kancelarię to tym lepiej, prawda?

W trakcie istnienia web.lex rozmawiałem z setkami prawników w całej Polsce i też za granicą. Kobietami i mężczyznami. Starszymi ode mnie i młodszymi. Itd. Okazuje się, że ci, którzy sobie wyjątowo dobrze radzą, z reguły także prowadzą działalność charytatywną, albo społeczną.

Czy zatem takie działania prospołeczne można uznać z dodatkowe narzędzie marketingu i promocji kancelarii?

Nieśmiało powiem, że jak najbardziej tak!

Jak to się dzieje, że działalność taka buduje biznes kancelarii?

mec. Marcin JaniakOdpowiedzi na to udzieli Ci pan mec. Marcin Janiak, z którym miałem ostatnio przyjemność przeprowadzenia wywiadu z podcaście W drodze do kancelarii.

To, co robi pan Mecenas, jest niezwykle inspirujące, budujące i godne podziwu. A przy tym wpływa to na rozwój jego biznesu. Czy nie jest to fantastyczna rzecz?! 🙂

Można powiedzieć, że Marcin Janiak połączył przyjemne z pożytecznym. Ale to zdecydowanie za mało. Marcin Janiak połączył chwalebne i nieziemskie z wartościowym.

Podcastu posłuchasz tutaj>>>

Gorąco Cię zachęcam!

Po przesłuchaniu tego podcastu będziesz innym człowiekiem – obiecuję! 🙂

***

Poczytaj też:

Jak trwale rozwijać kancelarię prawną

Kancelaria prawna to biznes jak każdy inny

Załóż blog prawniczy

***

{ 12 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Adwokat W 17 grudnia, 2019 o 09:11

Inspirujący materiał, podcast wart przesłuchania, a na pewno wzięcia przykładu z Pana Marcina!

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 2 stycznia, 2020 o 14:57

Bez wątpienia 🙂

Bardzo dziękuję!
Rafał 🙂

Odpowiedz

Ola 14 lutego, 2020 o 13:09

super wpis 🙂

Odpowiedz

WiktorB 1 października, 2020 o 20:25

Pomoc prawników potrafi być naprawdę nieoceniona, nawet zwykła, jednorazowa rada może znacznie rozjaśnić sytuację w praktyce, wyprowadzić z błędu czy uchronić przed negatywnymi konsekwencjami.

Odpowiedz

Maja 13 października, 2020 o 13:28

Istotna jest także współpraca z prawnikiem w firmie, dzięki czemu pracownik będzie w stanie zapewnić kompleksową pomoc swoim klientom. Prawnik jest w stanie pomóc w wielu sytuacjach, oferuje ogromne wsparcie, co wpływa na większe poczucie bezpieczeństwa.

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 13 października, 2020 o 21:46

Pani Maju, bez wątpienia!

Dziękuję!
Rafał 🙂

Odpowiedz

Tobiasz 23 października, 2020 o 10:20

Nie wiem skąd się bierze ten negatywny wizerunek prawników. Wielu z nich jest naprawdę pomocnych i robi to z dobroci serca. Pamiętam jak kilka miesięcy temu przydarzył mi się wypadek przy pracy. Nie bardzo wiedziałem jak do tego podejść, jak zgłosić zdarzenie i jak ubiegać się o ubezpieczenie. Adwokat, z którym rozmawiałem nie dość, że był miły, to nawet nie wziął ode mnie złotówki.

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 23 października, 2020 o 11:01

Dokładnie tak, Panie Tobiaszu. 🙂

Chociaż to, że nie “wziął złotówki”, to może nieco przesadził, ale zgodzę, że prawnicy mają niesłusznie zły wizerunek. Niestety obecna władza nie jest zainteresowana zmianą tego stanu rzeczy.

Serdeczności!
Rafał 🙂

Odpowiedz

Moduł younga dla stali 2 listopada, 2021 o 14:03

Reklamowanie kancelarii prawniczej nie jest takie proste, szczególnie z uwagi na spora konkurencję. Dobrze jest zdecydować się na wiele dzialań jednocześnie
reklamę na blogach
reklamę w mediach spolecznościowych
pozycjonowanie
jak również inne działania opisane powyżej.

Odpowiedz

ula 3 lutego, 2023 o 15:34

Moja znajoma niedawno znalazła bardzo profesjonalną kancelarię. Ogólnie pomogli jej sprawnie załatwić całą sprawę związaną z prawem rodzinnym także jest bardzo zadowolona

Odpowiedz

kancelaria prawna białystok 9 lutego, 2023 o 15:07

Powiem wam, że sama od jakiegoś czasu rozglądałam się za dobrą kancelarią. Mam bardzo ważną sprawę i potrzebuje dobrego doradztwa

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 9 lutego, 2023 o 17:01

Życzę powodzenia!
Rafał 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: