Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

Będąc W drodze do kancelarii …

Rafał Chmielewski22 kwietnia 2018Komentarze (0)

Myślę, że może nadszedł czas aby oficjalnie ogłosić tu i tam, że działa już w pełni mój nowy blog (jestem przecież fanem blogów, dlatego web.lex’owe blogi prawnicze są najlepsze na świecie ;)). Blog pod tytułem W drodze do kancelarii.

W drodze do kancelarii jest stworzony z myślą o początkujących prawnikach, aplikantach, o początkujących kancelariach prawnych. Stąd, między innymi, nazwa: W drodze do kancelarii. A zatem jest on dla tych, którzy są na drodze do stworzenia prężnie działającej kancelarii prawnej.

Jednak źródło nazwa ta bierze z jeszcze jednego miejsca. Otóż W drodze do kancelarii to … podcasty! A więc mało treści a dużo słuchania. A zatem możesz wygodnie tego “bloga słuchać” będąc właśnie w drodze do swojej kancelarii. Czy to we własnym aucie, czy w środkach komunikacji miejskiej. Oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie, aby podcastu słuchać o innych porach i w innych miejscach: na przykład podczas przerwy w pracy czy w trakcie jazdy na wakacje. Wygodne, prawda?

Ale to i tak nie wszystko! Bo żeby było lepiej, to do podcastu zaprosiłem doświadczonych prawników, którzy niejedną wiosnę w todze mają już za sobą. Raczej się zatem nie wymądrzam, ale zadaję pytania i słucham. Myślę, że dla Ciebie doświadczenie innych prawników będzie miało największy sens i będzie najbardziej inspirujące. Oczywiście nie wykluczam odcinków, w których będę się wymądrzał solo, jednak będzie to rzadkość. Obiecuję 🙂

Podcast W drodze do kancelarii już szczęśliwe wystartował. Zatem mogę zaprosić Cię do posłuchania trzech pierwszych odcinków:

  1. odcinek wstępny, nr #000 – przedstawienie na rozgrzewkę
  2. mec. Aneta Kułakowska – o prowadzeniu kancelarii w stolicy
  3. mec. Aneta Sieradzka – o kancelarii w stolicy i prawie w transplantacji

Gośćmi kolejnych wywiadów będą:

mec. Iwona Kowalska – z którą porozmawiam o wykonywaniu zawodu radcy prawnego i realizacji swoich pasji

mec. Jakub Tomczak – który podzieli się swoimi wskazówkami o prowadzeniu prawniczego bloga

Podcast możesz wygodnie zasubskrybować w iTunes oraz na urządzeniach z systemem Android. Możesz go słuchać także na SoundCloud, aby w systemie Spreaker.

Podcast/blog W drodze do kancelarii jest dla mnie samego czymś absolutnie nowym, świeżym i wyjątkowym. Jest to początek tej drogi. Zobaczę, do jakiego miejsca droga ta mnie powiedzie 🙂

To ja patrzę a Ciebie zapraszam do posłuchania i subskrypcji kolejnych odcinków!

W drodze do kancelarii

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: