Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

Najbardziej inspirujące historie

Rafał Chmielewski05 maja 2018Komentarze (0)

Nic tak nie inspiruje do działania i nie motywuje, nic tak nie dodaje dobrej energii jak przykład z życia wzięty.

W życiu nigdy nie masz zawsze z górki. Nigdy nie jest zawsze pod górkę. Jeśli ktoś wiecznie czuje się szczęśliwy, to znaczy, że… coś z nim jest nie tak. Odwrotnie również – jeśli wiecznie czujesz się przygnębiony, to powinieneś poszukać pomocy lekarza.

Bo życie to pasmo upadków i wzlotów. Zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. To jest właśnie stan NORMALNY. Oczywiście życzę Ci, byś zawsze czuł, że możesz góry przenosić, ale przygotuj się na te chwile, kiedy raczej będziesz się czuł przez te same góry przytłoczony. Tak jak w maratonie – zanim poczujesz smak zwycięstwa (choćby sam ze sobą) to wcześniej musisz nie raz wykrzywić twarz z bólu.

W chwilach zwątpienia nic tak nie dodaje otuchy, jak prawdziwe historie ludzi, którzy byli na tym samym etapie co ty i mimo licznych trudności, a dzięki swojej pracy, znaleźli się tam, gdzie ty chcesz się właśnie znaleźć. Lektura takich historii nie tylko poprawia nastrój ale też pokazuje, że każdy jest taki sam jak ty i jeśli inni robią to, co chcesz zrobić ty, to wystarczy jedynie mądra praca aby osiągać sukcesy.

Piszę o tym dlatego, że ostatnio otrzymałem dwie wspaniałe wiadomości od słuchaczy podcastu W drodze do kancelarii, którzy wspominali o tym, że wywiady, które miałem przyjemność przeprowadzić z dwiema (jak na razie) prawniczkami, są niezwykle inspirujące. Cóż… przyznaję im rację – takie właśnie są. Obie prawniczki, Aneta Kułakowska oraz Aneta Sieradzka, zaczynały od przysłowiowego zera, a osiągnęły bardzo dużo dzięki swojej wytrwałej i mądrej pracy. Obie też mają bardzo interesujące podejście do swojego życia i sprzedaży usług prawnych.

Zatem będąc w drodze do swojej kancelarii posłuchaj o czym mówi: Aneta Kułakowska oraz Aneta Sieradzka. Zapraszam, zachęcam, namawiam 🙂

Wywiady możesz odsłuchać również korzystając z aplikacji Podcasty (iPhone) i iTunes.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: