Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

Pamiętnik Adwokata Studenta Prawa

Rafał Chmielewski03 kwietnia 20164 komentarze

Zrzut ekranu 2016-04-03 o 21.52.31Przyznaję się bez bicia, że utknąłem na Zakończeniu. Nie dlatego, że nie wiem, co mam napisać, czy że mi się nie chce. O nie! 🙂

Dlatego, że musiałem się przygotować do jutrzejszego wystąpienia, o czym wspominałem Ci poprzednio. Więc … jutro będę opowiadał o Pamiętniku Adwokata podczas Dni Praktyk Prawniczych organizowanych przez Gdański oddział ELSA. A że szczerze nienawidzę wszelkich prezentacji, które są z reguły nudne i nic-nie-wnoszące, to gadam bez obrazków. Jurto też. Jedyny obrazek, jaki zobaczysz jutro, to ten, który być może sobie narysujesz 😉

Poczytaj o: Czego nie nauczą Cię na studiach prawniczych ani na aplikacji

A opowiadanie w ten sposób wymaga solidnego przygotowania. Muszę wiedzieć, co mam mówić i w jakiej kolejności. Muszę wiedzieć też, czego NIE mówić, aby nie popaść w przy nudnawy monolog, w wyniku którego nie zdążę opowiedzieć o najważniejszych rzeczach. Plan muszę znać na pamięć.

No ale ja nie o tym chciałem …

Przygotowując się do tego wykładu uświadomiłem sobie, że przecież w Poradniku Adwokata nie omówiłem bloga prawniczego w rękach studenta prawa, czy aplikanta prawniczego! Wspomniałem o prowadzeniu bloga w dużej kancelarii i kancelarii pojedynczego prawnika, ale nie studenta i aplikanta.

A przecież studenci również prowadzą swoje blogi prawnicze! Mało tego: w naszej Grupie są blogi prowadzone dziś przez adwokatów, czy radców prawnych, którzy zaczynali swoje przygody z blogiem będąc jeszcze aplikantami! Jest też jeden blog aplikanta, który zaczynał jego prowadzenie podczas piątego roku studiów. Znam kilka blogów amerykańskich studentów prawa [między innymi tenże].

A … jest wiele korzyści, które student studiów prawniczych, czy aplikant, mogą osiągnąć prowadząc swoje blogi. O tym właśnie opowiem jutro. I napiszę w Pamiętniku Adwokata.

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Daniel Anweiler 4 kwietnia, 2016 o 14:53

Że też ja Pana na studiach będą nie poznałem.

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 5 kwietnia, 2016 o 22:26

HAHA 🙂 Panie Danielu, lepiej późno niż później 🙂

Odpowiedz

Daniel Anweiler 5 kwietnia, 2016 o 22:28

Dobrze chociaż, że późno niż wcale 😉

Odpowiedz

Tomasz 28 listopada, 2016 o 08:13

Szkoda, że takie blogi prowadzone przez studentów studiów prawniczych nie są popularne jak ten, bardzo chętnie przeczytałbym jak to wygląda. Tym bardziej, że wkrótce planuję zacząć studia na tym kierunku.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: