Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

web.lex Meeting 2019 – już 31 maja! :)

Rafał Chmielewski22 maja 2019Komentarze (0)

Nie ma, powtarzam – NIE MA – w naszej branży konferencji równie merytorycznej, co web.lex Meeting – konferencja dla prawników i kancelarii, z którymi mamy honor i zaszczyt współpracować.

Jeśli bywasz tu i tam to wiesz, że podczas różnych konferencji występują goście, którzy są tam z reguły po to, aby sprzedać swoją wiedzę, usługę czy produkt. Ich przemówienia z reguły mają na celu pośrednią czy bezpośrednią promocję tego, co na codzień oferują. Nie ma się przecież czemu dziwić. Sam przecież robię dokładnie tak samo. A konferencje są w końcu też i po to organizowane, aby ludzie mogli się spotkać, poznać, pogadać itd.

Jednak z tego, w sumie niezbyt licznego grona różnych branżowych imprez, konferencja web.lex Meeting się wyróżnia.

Czym? – zapytasz.

Wszystkim!

  1. Przede wszystkim nikt niczego tam nie promuje, nie oferuje, nie sprzedaje, do niczego nie namawia, nie zachęca i nie roztacza wizji spełnienia marzeń. Nikt też nie ma na celu pozyskania klienta (chociaż partnera biznesowego już tak :)).
  2. Wszyscy uczestnicy w zasadzie się znają, bo należą do kręgu naszych Autorów (klientów) i mają ze sobą kontakt przez cały rok, zatem na web.lex Meetingu spotykają się żeby miło spędzić czas w dobrym towarzystwie.
  3. Po trzecie – panuje prawdziwie rodzinna i przyjacielska atmosfera – nie ma sztywniactwa, garniturów od Armaniego, torebek od Prady i wszechobecnego ĄĘ
  4. Po czwarte w końcu – wykłady są bardzo merytoryczne – dające konkretne rozwiązania i gwarantujące efekty – słowem: bez ściemniania 😉

Tak wygląda web.lex Meeting.

Tegoroczny będzie już niebawem – 31 maja. Jak zwykle gościć nas będzie jedno z najlepszych centrów konferencyjnych – hotel InterContinental. Spędzimy tam wspólnie czas od godziny 9.30 do 18.00 a potem przeniesiemy się do pobliskiej restauracji na after do północy, albo do ostatniego gościa 🙂

Konferencja będzie nagrywana w całości (przez ekipę Andrzeja Kocuby) na wideo i będzie dostępna potem dla wszystkich naszych Autorów także w formie audio (Podcast Premium). Będą także zdjęcia (by Ireneusz Kowal).

Tegoroczny web.lex Meeting ma również patrona technologicznego – program do zarządzania kancelarią prawną online – Vicarius e-kancelaria – w moim przekonaniu zdecydowanie najlepszy program tego rodzaju w Polsce: jeśli jeszcze go nie masz w swojej kancelarii to na pewno powinieneś to rozważyć (zresztą Vicariusowi należy się osobny rozdział w tym blogu HAHAHA!!!). Vicariusa będą godnie reprezentować właściciele firmy, która system stworzyła: panowie Michał Olszewski oraz Andrzej Dzierzgwa.

Każdą z naszych konferencji organizuje wokół jakiegoś tematu. Poprzednim razem była to obsługa klienta. Jeszcze wcześniej zarządzane zespołem, wcześniej – dane osobowe, itd. W tym zaś roku motywem przewodnim będzie organizacja kancelarii prawnej.

O czym zatem dokładnie posłuchamy?

Na samym początku o tym, jak technicznie zorganizować kancelarię, żeby do tego jeszcze było bezpiecznie pod względem ochrony danych i ochrony informacji. Tą wiedzą i doświadczeniem podzieli się z nami Katarzyna Solga, szef zarządzający jedną z katowickich kancelarii prawnych, autorka bloga Jak prowadzić kancelarię.

Następnie posłuchamy o tym, jakie kancelarie prawne robią podatkowe kwiatki i nawet o tym nie wiedzą. O tym z kolei opowie mec. Wojciech Pietrasiewicz, doradca podatkowy, autor dwóch prawniczych blogów Kulturalnie o podatkach oraz Kontrola podatkowa w firmie.

Kolejny wykład poprowadzi mec. Bartosz Gajek – krakowski adwokat, który będzie nas uczył tego, w jaki sposób tak “ogarnąć” bloga, żeby nie poświęcając nań zbyt wiele czasu napisać post, zrobić wideo i jeszcze do tego podcast, a na koniec w rok zrobić w ten sposób zamieszanie w swojej grupie docelowej. Mec. Bartosz Gajek prowadzi blog Na ratunek kreatywnym.

Jako ostatnia, na scenę wskoczy pani Magdalena Góra, terapeutka, trenerka i … prawniczka, która podczas dwugodzinnego wykładu nauczy nas, jak oszczędzać w kancelarii prawnej czas. Profil pani Magdaleny znajdziesz na LinkedIn (natomiast tutaj posłuchasz wywiadu, jaki przeprowadziłem do podcastu W drodze do kancelarii na temat wypalenia zawodowego).

***

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: