Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

Co poprawia pozycję Bloga w wyszukiwarkach

Rafał Chmielewski12 grudnia 2016Komentarze (0)

Jest wiele czynników, które musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz aby Twój blog prawniczy się dobrze pozycjonował w wynikach wyszukiwania. Niektóre są czysto techniczne – ale inne bardziej fundamentalne.

Jeśli chodzi o te fundamentalne, to jednym z najważniejszych jest … UWAGA … styl treści. O co chodzi? Dokładnie napisałem o tym w Pamiętniku Adwokata.

A co, jeśli chodzi o czynniki techniczne?

Właśnie sobie zdałem sprawę z tego, że w Pamiętniku Adwokata nie za wiele jest na ten temat treści. Cóż … w drugim wydaniu będę musiał dopisać właściwy rozdział. Natomiast już teraz mogę Ci powiedzieć, że bez wątpienia to, co poprawia SEO blog prawniczego to …

wewnętrzne linki.

Wewnętrzne, czyli jakie?

Takie, które prowadzą do innych artykułów w blogu, a nie na zewnątrz bloga.

Dlaczego to ma wpływ na pozycję bloga w wynikach wyszukiwania?

Po pierwsze dlatego, że Google docenia strony, czy artykuły, które w ogóle linki zawierają. I jednocześnie powodują, że internet jest siecią powiązanych ze sobą witryn.

Po drugie, że link powoduje, iż ludzie czytają w blogu więcej, a tym samym spędzają na nim więcej czasu. W efekcie Google jest przekonane, że to jest wartościowy blog i tym samym podnosi jego pozycję w rankingu.

Tak więc bez dwóch zdań linki do przeszłych artykułów (ale też i do tych przyszłych) warto w blogowych artykułach zamieszczać.

Jak?

Możesz zacząć artykuł w swoim blogu akapitem z takim linkiem. Na przykład możesz to zrobić tak:

Poprzednim razem napisałem o tym, jak web.lex zmienia świat, a dziś pomyślałem, że warto napisać o tym, w jaki sposób można sprawić, aby tekst w blogu pozycjonował się znacznie lepiej w wynikach wyszukiwania. 

Albo inaczej 🙂

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: