Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

Cechy bloga prawniczego, czyli pamiętnika mecenasa

Rafał Chmielewski13 stycznia 2016Komentarze (0)

Dziś nie za wiele wpadło liter do rękopisu Pamiętnika Adwokata. A to za sprawą tego, że miałem w ciągu dnia 5 wyczerpujących spotkań.

Co ciekawe, 4 z pięciu osób (prawników), których miałem przyjemność dzisiaj odwiedzić, uznało, że tytuł Pamiętnik Adwokata jest bardzo dobry/świetny. To jest tym bardziej zaskakujące, że ich nie pytałem o opinię, a nawet nie informowałem o książce – oni po prostu o niej wiedzieli. I samodzielnie wyrazili swoje zdanie.

Wciąż więc utwierdzam się w przekonaniu do dobrym wyborze i o tym, że czasem warto odsunąć logiczne myślenie na bok i posłuchać swojej intuicji [pisałem o tym w artykule: Dlaczego “Pamiętnik Adwokata”].

*****

Teraz, wieczorem zasiadłem do Maca aby dopisać resztę wiadomości dotyczących cech bloga prawniczego.

Oto, jakie cechy opisałem do tej pory:

  • Blogi doskonale pozycjonują się w wyszukiwarkach
  • Blogi są doskonale dopasowane do wizerunku kancelarii
  • Blog jest własnością swojego autora
  • Blog łączy ludzi
  • Blog umożliwia swobodną interakcję
  • Autorzy blogów cieszą się dużym zaufaniem
  • Blogi są zgodne z etyką zawodową

A to nie wszystko. Nie ma jeszcze tutaj kluczowych informacji, jak choćby tej, że blogi przełamują efekt pierwszego wrażenia, czy że stanowią idealny punkt do sprzedaży usługi. Dziś, mam nadzieję, o tym jeszcze napiszę.

Jutro gnam do Poznania, a pojutrze do Lublina. Zatem najbliższe dni będą nie za bardzo obfitowały w twórczość 🙂 Muszę się streszczać, żeby zdążyć oddać rękopis wydawcy pod koniec marca.

Życzę Ci spokojnego wieczoru!

🙂

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: