Rafał Chmielewski

Jestem prawniczym blogerem od 2008 roku. Od 2009 roku prowadzę blog o e-marketingu prawniczym. Od tego czasu też kieruję web.lex - firmą konsultingową wdrażającą najlepsze na świecie blogi prawnicze w Polsce i za granicą.
[Więcej >>>]

Jak było na web.lex Meetingu?

Rafał Chmielewski15 maja 20174 komentarze

Wiele, wiele razy pisałem o tym, czym jest web.lex Meeting. Jeśli tego jeszcze nie wiesz, to zachęcam Cię do lektury właściwych artykułów, które znajdziesz tutaj >>

Tegoroczny web.lex Meeting 12 maja uświetniło blisko 60 prawników (adwokatów, radców prawnych, rzeczników patentowych, doradców podatkowych) niemal z całego kraju, a także pani adwokat z Londynu, oraz dwóch prawników z Kijowa.  To był pierwszy raz, kiedy obecni byli goście z zagranicy. Pierwszy i na pewno nie ostatni.

Jak zwykle spotkaliśmy się w warszawskim hotelu Intercontinental.

Jaki był przebieg spotkania?

web.lex Meeting zaczęliśmy od kawy, kanapek, ciastek, krótkiego wstępu, podziękowań i podsumowania tego co było, jest i co będzie. Między innymi wspomniałem o tym, że rok temu było w naszej Grupie dokładnie 100 blogow prawniczych, a dziś jest ich już 146. Że Na dzień dzisiejszy głównym motorem napędowym web.lex oprocz bloga, którego teraz czytasz, jest mój poradnik Pamiętnik Adwokata.

Po mnie na krotko wkroczyli na scenę nasi koledzy z Kijowa, Andrij Popko i Iwan Legeida, aby opowiedzieć chwilę o swojej kancelarii PLP, o tym co robią, czym się zajmują na co dzień i komu pomagają dzień po dniu.

Następnie oddałem głos Mikołajowi Lechowi, autorowi bloga o znakach towarowych. Mikołaj opowiadał o recyklingu treści, czyli w jaki sposob mnoży treść w blogu i osiąga w ten sposób świetne rezultaty marketingowe i promocyjne, które następnie przekładają się na zyski i popularność Mikołaja, jako rzecznika patentowego. To był bardzo dobry praktyczny wykład.

Po dłuższej, połgodzinnej przerwie, swoimi przemyśleniami podzieliła się z nami mecenas Aneta Sieradzka, autorka bloga Prawo w transplantacji. Aneta opowiadała o swoim niebywałym sukcesie i technicznej stronie prowadzenia przez nią bloga a dokładniej o wywiadach, które spowodowały ogromny wzrost popularności bloga i samej jego Autorki w branży medycznej.

Po Anecie Sieradzkiej głos zabrał Andrzej Twarowski z Sandler Training. Andrzej opowiadał o sprzedaży usług profesjonalnych. O tym, że nasi klienci są już podświadomie wyczuleni na proces sprzedaży i że podświadomie się przed nim bronią. Że sposobem na to jest przełamanie tego procesu i zachowanie się inaczej, aniżeli oni tego się spodziewają.

Po Andrzeju był pyszny godzinny lunch 🙂

A po lunchu rozpoczęła się trzygodzinna przygoda ze Storytellingiem w kancelarii prawnej, czyli budowaniu marki za pomocą opowiadania historii. O tym opowiadał Paweł Tkaczyk. Z humorem i energią. Było dużo śmiechu i wiele, wiele wartościowej wiedzy.

Całość Meetingu zakończyliśmy o godz. 18.00 wspólnym zdjęciem 🙂 Ogólnie było cudownie, swobodnie, rodzinnie, miło, smacznie, merytorycznie, perfekcyjnie, z uśmiechem. A kolejne spotkanie Autorów najlepszych na świecie blogów prawniczych już za rok! 🙂

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Tomek 17 maja, 2017 o 11:06

Z chęcią wybrałbym się na takie spotkanie. Bo jednak taka wiedza konsumencka przyda się idealnie. Warto sobie własnie z takich szkoleń skorzystać jak jest taka opcja, szkoda , że się nie załapałem na te szkolenie.

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 17 maja, 2017 o 11:33

Panie Tomku, aby mieć możliwość uczestnictwa w szkoleniach w ramach web.lex Meeting trzeba być członkiem Grupy web.lex 🙂

Odpowiedz

Adam Knopik 21 maja, 2017 o 21:18

Rafale, gratuluję kolejnego udanego web-lex meeting! 🙂

Trochę mi jednak przykro, iż moja obecność w dwóch poprzednich edycjach web-lex meeting nie została zauważona / odnotowana jako “gościa z zagranicy”…

Pozdrawiam, A.K.

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 22 maja, 2017 o 13:25

Hej Adamie! 🙂

Przepraszam Cię – po prostu jesteś traktowany jak swój – bliska rodzina 🙂

Rafał 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: